Przy zamówieniach powyżej 500 PLN wysyłka kurierska gratis!

Jak prać wełnę merino?

6.jpg

Wełna merino zachwyca swymi właściwościami (poczytasz o nich tu), wyglądem, delikatnością w kontakcie ze skórą. O ubranka Meri Fairy warto jednak dbać, by na długo i w pełni korzystać z ich wysokiej jakości i funkcjonalności.

Pamiętaj, odpowiednio piorąc i dbając o wyrób Meri Fairy zapewnisz mu długoletnią żywotność, zyskując w zamian nieskazitelny wygląd i komfort cieplny w każdych warunkach atmosferycznych.

jak prać wełnę merino

Jak często prać wełnę merino?

Dzięki swoim antystatycznym właściwościom oraz nierównej, łuskowato-spiralnej budowie włókien wełna Merino nie przyciąga kurzu ani brudu. Wełna ta jest z natury antybakteryjna oraz odporna na plamy i zabrudzenia. Naturalne włókna merino nie są środowiskiem sprzyjającym rozwijaniu się bakterii.

Ubrania Meri Fairy nie muszą być prane po każdym użyciu – ta wełna czyści się podczas wietrzenia, zyskując całkowitą świeżość.

Jak prać wełnę merino?

Rekomendujemy pranie naszych ubranek i kocy w pralce automatycznej.

W pierwszej kolejności:

  • Rozdziel ciemne ciuszki od jasnych; wełnę merino pierz z podobnymi kolorami;
  • Wywiń ciuszki na lewą stronę;
  • Nie zapełniaj pralki zbyt dużą ilością ciuszków; nie narażaj wełny na zbyt mocne tarcie i obroty w bębnie;
  • Do czyszczenia wełny nie stosuje się ani prania wstępnego, po którym wełna może ulec sfilcowaniu. Pierz w pralce, na programie dla wełny w 40°C. Pralka dba wówczas by przez cały cykl prania i płukania wodą miała stałą temperaturę, a bęben obracał się o wiele rzadziej niż w przypadku standardowych programów;
  • Wirowanie ustaw na małe obroty lub zrezygnuj z niego całkowicie;
  • Używaj detergentów przeznaczonych dla wełny, ponieważ nie zawierają niszczących enzymów, mają neutralne pH i działają w niskich temperaturach. Nie używaj wybielaczy i płynów zmiękczających. Tego typu produkty to chemia, po której wełna merino może tracić swoje właściwości i trwałość;
  • Unikaj długiego przetrzymywania wełny w pralce.

Pamiętaj, by zawsze zapoznać się z etykietą informującą o sposobie prania wełny merino!

Jak suszyć wełnę merino

Jak suszyć wełnę merino?

Wełnę merino susz w niskiej temperaturze. Ewentualnie, delikatnie wstrząśnij, nadaj kształt i lekkie wyroby wywieś na lince, a cięższe susz na płasko. Wyrobów z merino nie susz na słońcu, ani na kaloryferze.

Jak przechowywać wełnę merino?

Jak przechowywać wełnę merino?

Wraz ze zmianami sezonów, możesz zechcieć przechować ciuszki Meri Fairy na kolejny rok. Najistotniejszym jest, by przechowywać odzież czystą, wypraną. Zaleca się składanie wyrobów z wełny merino na płasko, a nie ich wieszanie (kiedy to włókna przędzy mogą się odkształcić). Pozwala to na odpowiednie odprowadzenie wilgoci, zapobiega chłonięciu zapachów i eliminuję potrzebę nadmiernego prania.

Ubrania warto schować do woreczków lub pudełek, a miejsce składowania zaopatrzyć w środek na odstraszanie moli, wygryzających dziurki w ubraniach.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl