Przy zamówieniach powyżej 500 PLN wysyłka kurierska gratis!

O MERINO

Jest najdelikatniejsza dla skóry dziecka, nie gryząca, zapewnia komfort termiczny w każdych warunkach pogodowych. Z definicji  jest synonimem funkcjonalności i trwałości.  Mowa o wełnie merino z owiec rasy hiszpańskiej hodowanych obecnie w nowozelandzkich Alpach Południowych i w Australii. 

Dlaczego merino?


Ogrzewa, gdy jest  zimno i chłodzi, gdy jest gorąco

Wełna merino ma cienkie włókna i gęste runo, a rzutuje to na genialnej izolacji termicznej. W określonej objętości runa znajduje się więcej włókien i tym więcej przestrzeni powietrznych pomiędzy nimi. Im więcej przestrzeni powietrznych, tym lepsza termoregulacja, ponieważ to właśnie przestrzenie powietrzne są elementem izolującym. To one tworzą mikroklimat tuż przy skórze dziecka. Nasza wełna potrafi absorbować duże ilości wilgoci (nawet do 40% w stosunku do własnej masy). Na powierzchni włókien wełnianych woda nie ulega kondensacji, lecz odparowuje. Odciąganie wilgoci sprawia, że, skóra ma uczucie suchości pomimo tego, że odzież jest wilgotna.Niezależnie od pogody wełna merino zapewnia idealną regulację temperatury ciała. Zimą grzeje, a latem chłodzi. Sprytnie, nieprawdaż? Jest to tym bardziej istotne, jako, że małe dzieci nie mają w pełni rozwiniętej zdolności do termoregulacji i tracą ciepło cztery razy szybciej niż dorośli! Starsze pociechy natomiast są w ciągłym ruchu, niezależnie od temperatury otoczenia, jak i swojego ciała. Ubranka Meri Fairy nieustannie pracują, by zapewnić Twoim pociechom optymalną temperaturę i komfort ich noszenia!

Jest bardzo delikatna, super cieńka i lekka! NIE GRYZIE!

Gryzienie wełny zależy od grubości jej włókien. Większe i szersze włókna zwykłej wełny (nawet do 50 mikronów) są mniej elastyczne, nie uginają się, a tym samym kłują dziecięcą skórę. Nasza ultra delikatna wełna merino ma ok 17-19 mikronów i jest tak cieńka jak nić pajęczyny. W kontakcie ze skórą łagodnie wygina się.

Jest odporna na brzydkie zapachy

Jako, że wełna merino bardzo skutecznie zarządza wilgocią, bakterie odpowiedzialne za wywoływanie nieprzyjemnego zapachu nie mają odpowiednio wilgotnego środowiska potrzebnego do namnażania się. Wełna merino nie tylko odprowadza pot z ciała, ale również absorbuje cząsteczki odpowiedzialne na nieprzyjemny zapach i uwalnia je jedynie podczas prania. W przeciwieństwie do ubranek bawełnianych nie wymaga częstego prania!

Jest bezpieczna

Wełna jest jedynym trudnopalnym naturalnym surowcem. W kontakcie z ogniem najpierw się tli, następnie zwęgla, aż wreszcie gaśnie sama zamiast wybuchać ogniem, a wszystko to dzięki absorbcji wilgoci oraz zawartości azotu. Pod wpływem wysokiej temperatury nie topi się i nie przykleja do skóry, chroniąc skórę dziecka przed poparzeniami. Dla wełny potrzeba aż 570-600°C aby ją podpalić.

Przeznaczona do prania w pralce

Dzięki swoim antystatycznym właściwościom oraz nierównej, łuskowato-spiralnej budowie włókien wełna Merino nie przyciąga kurzu ani brudu, a w kontakcie z tlenem regeneruje się i odświeża. Ponadto specjalna warstwa ochronna jaką posiadają jej włókna zapobiega wchłanianiu się plam. To wszystko sprawia, że naszych wyrobów nie trzeba prać po każdym ubraniu, wystarczy wywrócić je na lewą stronę i wywietrzyć przez parę godzin. Dbanie o wełnianą odzież jeszcze nigdy nie było tak proste!

Jest hypoalergiczna i antybakteryjna

W skład wełny merino wchodzi lanolina i kreatynina, tzw. wosk owczy mający właściwości silnie hipoalergiczne, odpychające kurz i roztocza, będą często przyczyną alergii. A jako, że owce merynosa hodowane są w ekologicznych warunkach, nie zawierają szkodliwych chemikaliów, mogących mieć negatywny wpływ na zdrowie dzieci.

Poprawia jakość snu.

Najnowsze badania dowodzą, że noszenie wyrobów z wełny merino poprawia jakość snu dziecka, który staje się głębszy (wydłuża się najbardziej wartościowa faza snu REM), spokojniejszy, efektywniejszy. Spanie w merino reguluje temperaturę ciała na poziomie idealnym do spokojnego snu i utrzymuje ją na odpowiednim poziomie dłużej niż inne materiały. Wełna merino zapewnia śpiącemu komfortową strefę snu!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl