Przy zamówieniach powyżej 500 PLN wysyłka kurierska gratis!

NAJCZĘSTSZE PYTANIA

Czy mogę używać zwykłego proszku do prania?

Nie! Nie wolno Ci tego robić. Do prania wełny merino używaj wyłącznie detergentów przeznaczonych do tego celu. Inne środki mogą zawierać enzymy i wybielacze, które mogą uszkodzić wełniane włókna i doprowadzić do powstania dziurek.

Dlaczego nie mogę używać środka do zmiękczania tkanin?

Ponieważ zmiękczacze tkanin zmieniają strukturę włókna merino i zmniejszają ich naturalną zdolność do oddychania, regulowania wilgotności i temperatury ciała.

Czy mogę wybielać wyrób z wełny merino?

Absoutnie nie. Wybielacze zawierają chlor, który niszczy włókno wełny merynosa.

Czy mogę prasować wyrób z wełny merynosa?

Wyroby marki Mairy Fairy wykonane są w 100% z ekstra delikatnej przędzy merino i mogą być prasowane na programie dla wełny, będąc wywrócone na lewą stronę. Niemniej jednak wełna ta cechuje się elastycznością, po wypraniu wyrób sam nabiera kształtu. Możesz więc uznać prasowanie na zbędne.

Jak uniknąć mechacenia się?

Wełna ma naturalne właściwości do mechacenia się. Mechacenie samo w sobie nie jest wadą, wynika bowiem z uwalniania się krótkich włókien na powierzchnię wyrobu.
Jest bardziej wyraźne w miejscach tarcia – pod pachami, przy mankietach, ale też np. z boku. Pranie na lewej stronie, bądź zakup golarki do ubrań mogą w szybki sposób zminimalizować problem tzw. pillingu. Supełki powinny zniknąć też same po kilku praniach.

Jak uniknąć moli?

Mole bardzo lubią wilgotną i zapoconą wełnę. Pamiętaj wywietrz wyroby przed powieszeniem ich w szafie. Nie przechowuj ich zbyt ciasno. Przed odłożeniem na dłużej – zabezpiecz wyroby. Najlepiej zawiń w pergamin i włóż do szczelnie zamykanego, foliowego woreczka, niezbyt ciasno. Używaj detergentów na mole: lawendy, goździków, suchej skórki pomarańczowej, itp.

Jak usunąć plamę?

Kluczem do sukcesu jest nasza natychmiastowa reakcja. Nigdy nie traktuj plamy ciepłem, utrwali ono ją tylko. Dokładnie przepłucz obszar  plamy zimną, czystą wodą. Zastosuj środek do prania wełny.  Zabrudzonych miejsc nie powinniśmy trzeć. W przypadku bardzo trudnych do usunięci plam, przekaż wyrób do pralni chemicznej i poproś o pomoc specjalistę.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl