Przy zamówieniach powyżej 500 PLN wysyłka kurierska gratis!

Wełna merino dla dzieci i niemowląt

10.jpg

     Wełna merino powstaje na kanwie górskiego rześkiego powietrza, wspaniałego słońca, krystalicznie czystej wody, świeżej trawy… to prawdopodobnie druga najdelikatniejsza rzecz po Twoim niemowlaku. Znana od zarania dziejów, ceniona od dawien dawna.

     Zapytasz czemu? Poniżej podajemy 7 powodów dla których warto zainwestować w „złotą wełnę” – merino dla naszego niemowlaka/dziecka.

1. Wełna merino ma właściwości termoregulacyjne

        Otóż okazuje się, że małe dzieci nie regulują sobie właściwie ciepłoty ciała, szybko ją tracąc, czterokrotnie szybciej od dorosłych.

   Wełna merino natomiast, ma genialną izolację termiczną. Zimą grzeje, a latem chłodzi. Dziecko może być podatne na przegrzanie podczas spania w tkaninach syntetycznych, w wełnie nigdy. Wełna zapewnia odpowiednią ciepłotę.

   2. Wełna merino odprowadza wilgoć

           Wełna merino potrafi absorbować duże ilości wilgoci (nawet do 40% w stosunku do własnej masy). Na powierzchni włókien wełnianych woda nie ulega kondensacji, lecz odparowuje. Odciąganie wilgoci sprawia, że, skóra ma uczucie suchości pomimo tego, że odzież jest wilgotna. Twoje dziecko się nie spoci, a sen lub zabawa będą bardziej komfortowe.

      3. Wełna merino jest najdelikatniejsza dla skóry dziecka

            Gryzienie wełny zależy od grubości jej włókien. Większe i szersze włókna zwykłej wełny (nawet do 50 mikronów) są mniej elastyczne, nie uginają się, a tym samym kłują dziecięcą skórę. Nasza ultra delikatna wełna merino ma ok 17-19 mikronów i jest tak cieńka jak nić pajęczyny. W kontakcie ze skórą łagodnie wygina się, nie drażniąc skory dziecka.

       4. Jest bezpieczna

             Wełna jest jedynym trudnopalnym naturalnym surowcem. W kontakcie z ogniem najpierw się tli, następnie zwęgla, aż wreszcie gaśnie sama zamiast wybuchać ogniem, a wszystko to dzięki absorbcji wilgoci oraz zawartości azotu. Pod wpływem wysokiej temperatury nie topi się i nie przykleja do skóry, chroniąc skórę dziecka przed poparzeniami. Dla wełny potrzeba aż 570-600°C aby ją podpalić.

        5. Wełna merino jest najlepszym przyjacielem Matek

              Dzięki swoim antystatycznym właściwościom oraz nierównej, łuskowato-spiralnej budowie włókien wełna merino nie przyciąga kurzu ani brudu, a w kontakcie z tlenem regeneruje się i odświeża. Ponadto specjalna warstwa ochronna jaką posiadają jej włókna zapobiega wchłanianiu się plam. To wszystko sprawia, że naszych wyrobów nie trzeba prać po każdym ubraniu, wystarczy wywrócić je na lewą stronę i wywietrzyć przez parę godzin.

         Jeżeli zechcesz, nasze wyroby możesz prac w pralce, na specjalnym programie do wełny.

         6. Wełna merino jest zdrowa dla niemowląt i dzieci

               Badania pokazują, że przyrost masy ciała u noworodków z niedowagą był o 61% wyższy w przypadku spania na podkładzie wełnianym w porównaniu z prześcieradłem bawełnianym.

          Stwierdzono również, że dzieci z żółtaczką śpiące na/z merino szybciej się regenerują.

          7. Wełna merino jest przyjazna środowisku

                Merino jest naturalnym materiałem, który jest odnawialny, bez problemu ulega biodegradacji i nie narusza równowagi ekologicznej.

           Wybierając merino dla dzieci dajesz mu nie tylko jedno z najdoskonalszych i najzdrowszych włókien jakie wymyśliła Matka Natura.

                Merino to dobro, które zapewni dziecku idealne warunki do rozwoju i wzrostu.           do góry
           Sklep jest w trybie podglądu
           Pokaż pełną wersję strony
           Sklep internetowy Shoper.pl